Beschermingsbewind
Gepubliceerd op: 11-12-2017
Geprint op: 23-11-2020
https://www.rotterdam.nl/wonen-leven/beschermingsbewind/
Ga naar de hoofdinhoud

Lukt het u niet om uw geldzaken te regelen, door een psychische, lichamelijke beperking of schulden? Dan kan beschermingsbewind een mogelijkheid zijn. Beschermingsbewind is vooral bedoeld om u financieel te beschermen.

De gemeente kan u op verschillende manieren helpen bij het op orde krijgen van uw geldzaken. Past bijvoorbeeld een budgetmaatje (vrijwilliger) of budgetbeheer door de Kredietbank Rotterdam niet bij uw situatie? Dan kunt u een beschermingsbewindvoerder zoeken. VraagWijzer kan u hierbij helpen.

Wat is een beschermingsbewindvoerder?

Een beschermingsbewindvoerder beheert uw inkomsten en zorgt bijvoorbeeld dat uw rekeningen op tijd worden betaald. Ook zorgt een beschermingsbewindvoerder dat de kans op (nieuwe) schulden kleiner wordt. Kortom, een beschermingsbewindvoerder regelt al uw geldzaken voor u. Zo kunnen anderen geen misbruik van uw situatie maken.

Zo zoekt u een beschermingswindvoerder

De rechtbank bepaalt of u wel of niet in aanmerking komt voor beschermingsbewind. U mag zelf een beschermingsbewindvoerder kiezen. De gemeente heeft afspraken gemaakt met een aantal beschermingsbewindvoerders om te dienstverlening te verbeteren.

Partners convenant Beschermingsbewind

Hieronder vindt u een overzicht met bewindvoerders die het 'Convenant rond Beschermingsbewind’ (pdf) met de gemeente Rotterdam hebben getekend. Dat betekent dat de gemeente afspraken met deze kantoren heeft gemaakt over de dienstverlening aan inwoners met geldproblemen. Wilt u meer weten over dit onderwerp? Kijk dan op de pagina Rondkomen.

Bureau Contactpersoon Telefoon E-mail
010 Bewindvoering C. van Jole 06 - 122 016 77 info@010bewindvoering.nl
A&O Bewindvoering & Budgetbeheer NH-ZH N.S. Daniel

070 -770 90 44 / 06 - 43027380

info@aobewindvoering.nl
Aabell J. Hallema 0180 - 795 078 info@aabell.nl

Abecura

(www.abecura.nl)

M. Sluyter-Sas 079 - 889 58 52 / 079 - 889 45 23 (tussen 10 en 12 uur) info@abecura.nl
ABR Curatele Bewind & Mentorschap Bewindvoering Y. Piso 010 - 843 45 27 info@abr-nederland.nl
Alwara Bewind N.M. Jioet 010 - 341 64 28 rotterdam@alwara.nl
Ataraxia Bewind D.J.A. Visser 06 - 123 129 89 info@ataraxiabewind.nl

Balans Financiële Zekerheid

P.L. Schimmel / P. Grisel

085 - 064 51 75

info@balansfz.nl
Balans Professional Organizing (www.balansproforganizing.nl) P.Y.C. Li-Hemerik 010 - 415 10 49 pyc@balansproforganizing.nl
Beschermingsbewindkantoor Nederland (www.bbkn.nl) A.M. Rebers 078 - 799 99 45 info@bbkn.nl
Beter Budget Beheer (www.beterbudgetbeheer.nl) E.J.C.P. Ham 085 - 487 21 27 info@beterbudgetbeheer.nl
Bewindvoerderskantoor Kroezen (www.kroezenbewind.nl) T.C.M. Krupers 0485 - 572 422 r.krupers@kroezenbewind.nl / algemeen@kroezenbewind.nl
Bewindvoering Holland (www.bewindvoeringholland.nl) R.W. Mensink 070 - 444 43 02 info@bewindvoeringholland.nl
Bilancio Budget (www.bilanciobudget.nl) I. van den Bos 085 - 273 35 92 backoffice@bilanciobudget.nl
Bolwerk Bewindvoering (www.bolwerkbewindvoering.nl) W. Peeters 06 - 405 076 21 contact@bolwerkbewindvoering.nl
Boei Bewindvoering & Budgetbeheer A. van der Waal 06 - 517 102 75 info@boeibewindvoering.nl
Britt Helpt (www.britthelpt.nl) G. Roos 085 - 273 15 31 geertje@britthelpt.nl
Budget Solutions G. Mies 010 - 303 22 00 budgetbeheer@budget-solutions.nl
Budgetbeheer Ommoord E.C. Ketel 010 - 273 20 20 info@budgetbeheerommoord.nl
C&G Bewindvoering (www.cgbewindvoering.nl) G. Bulut / C. Wijnstein 070 - 307 76 05 info@cgbewindvoering.nl
Casia Bewind Els Mintjes 010 - 307 63 23 info@casiabewind.nl
CKN Bewindvoering N.J. Eckhardt 010 - 404 87 16 info@ckn-bewindvoering.nl
Credis BV (www.credisbv.nl) A. Vijfhuize 0187 - 204 000 credis@credisbv.nl
Cura Beheer B.G.E. Mom 010 - 203 62 30 info@curabeheer.nl
De Maas Dienstverlening VOF (www.demaasdienstverlening.nl) D. de Kievid 0181 - 35 69 11 info@demaasdienstverlening.nl
De Rots A. Rodriguez 0318 - 640 398 info@derotsbewind.nl
De Tweesprong Financial Services P.A. Krul 0181 - 507 885 info@detweesprongfinancials.nl
De Veste Bewindvoering en Curatele (www.devestebewindvoering.nl) T. Olgers 071 - 541 87 83 info@devestebewindvoering.nl
Decharge J.V. van Asperen / I.J. Coert 075 - 670 70 00 info@decharge.nl
Erasmus-Bewindvoering
(www.erasmus-bewindvoering.nl)
S. Kaplan 06 - 36 26 70 45 info@erasmus-bewindvoering.nl
Fideel Bewindvoering W.I Kroep-Peeters 0181 - 851 859 info@fideelbewindvoering.nl
Fimar Bewindvoering M. Wouters 0165 - 820 992 marieke@fimar.nl
Financiële Dienstverlening Novas (www.novasfinancien.nl) R. Kollen 0181 - 852 151 / 06 - 316 950 14 info@novasfinancien.nl
Fincomm Daniëlle van der Gracht 085 - 401 22 88 info@fincomm.nl
Finqo-Noord B.V. A. van der Goot 085 - 016 00 86 info@finqo.nl / budget@finqo.nl
Fresh Start Bewindvoering W. Balgobind 0180 - 854 976 info@freshstartbewind.nl
G&K Bewindvoering (www.gnkbewindvoering.nl) B. Karaca /
Z. Gozubuyuk
040 - 851 25 25 info@gnkbewindvoering.nl
Galock Dienstverlening Corina Ockers / Remon van Galen 0181 - 794 523 tussen 9.00 en 12.00 uur info@galock.nl
GeulFontein Bewindvoering J.P.M. Geul 010 - 236 38 08 contact@geulfontein.nl
Huub Hoogeveen Bewind Beheer Budget H. Hoogeveen 06 - 337 269 87 info@huubhoogeveen.nl
In Balanz Bewindvoering & Inkomensbeheer F.S. Soebhan / P. Aydin 085 - 484 25 35 info@inbalanzbewindvoering.nl
Kok financiële zorgverlening D. Kok 06 - 408 155 84 info@kokfz.nl
Lage Landen Bewindvoering B.V. (www.llbewindvoering.nl) Y. Arik 085 - 016 04 04 / 06 - 423 152 74 info@llbewindvoering.nl
LC Bewindvoering A. Storm 010 - 311 83 11 info@lcbewindvoering.nl
Maasstad & Haangse Bewindvoering S. Ghazarian 085 - 130 34 28
06 - 834 220 51
info@mhbewindvoering.nl
Mando bewind

P. van Raaphorst / L. Marseille/ M. de Vrij

0320 - 215 331 team1@mandobewind.nl
Manna Support R. Paltan 085 - 485 56 00 info@mannasupport.nl
Mijn Budgetcoach J. Brouwer / M. van Oorschot 078 - 617 72 56 j.brouwer@mijnbudgetcoach.nl
MJD Bewindvoerders A.C. van den Berg 076 - 533 57 00 info@mjdbewindvoerders.nl
Movisin Bewindvoering M. van Eijk 06 - 836 508 17 m.vaneijk@movisin.nl
Nederlandse Budget Centrale BV I. Bilici 0345 - 763 540 info@nederlandsebudgetcentrale.nl

Novum bewindvoering & advies

B. Bikkar 06 - 819 026 48 info@novumbewindvoering.nl
Notariskantoor Konijnenberg J. Hak 010 - 476 88 33 / 010 - 244 90 77 bewind@notariskonijnenberg.nl
Op Orde Bewindvoering M. van Arkel 010 - 307 02 32 marleen@opordebewindvoering.nl
Oprails (www.oprails.nl) S.N. Tilborg 010 - 848 85 90 info@oprails.nl
OpRecht Leiden B.V. D. Holswilder 085 - 4019717 oprecht@oprechtleiden.nl
Ornithos Bewind (www.ornithosbewind.nl) J. Cok 010 - 303 27 92 jcok@ornithosbewind.nl / bericht@ornithosbewind.nl
Parlevliet en Schudde Curatele en Bewind A. Schudde 071 - 888 97 08 / 06 - 573 978 68 schudde@pscb.nl
Patron Bewind (patronbewind.nl) T.A. de Brouwer 06 - 374 101 80 info@patronbewind.nl
Patrona Bewind v.o.f. (www.patronabewind.nl) J. Hoekstra / A. Elfring 0186 - 767 070 info@patronabewind.nl
Pebevo (www.pebevo.nl) M. Peeters 0475 - 575 315 info@pebevo.nl
Perspectief Bewind (www.perspectiefbewind.nl) N. Yerlikaya 085 - 902 03 50 info@perspectiefbewind.nl
Prio Bewindvoering C.M. Verbon 0318 - 734 298 info@priobewindvoering.nl
PlanB Bewind M. Remmerswaal 06 - 383 675 76 marco@planb-bewind.nl
ProActief Bewindvoering B. Orduseven 010 - 261 30 45 info@proactiefbewind.nl
Q-ratio B.V. Curatoren & Bewindvoerders C. Muller en/of T.C. Muller 085 - 401 93 75 info@q-ratio.nl
RBA Bewindvoering (www.rba-bewindvoering.nl) Navin Rambaran 06 - 152 989 30 info@rba-bewindvoering.nl
Rdam Bewind Hafid Benhaddou 010 - 333 02 26 vragen@rdambewind.nl
Remmerswaal Bewindvoering B. Remmerswaal 06 - 407 843 36 info@remmerswaalbewindvoering.nl
Robes Schuldondersteuning R.L.J. van Es 088 - 022 67 00 info@robesbewindvoering.nl / rlj@robesbewindvoering.nl
RR bewind R. Randoe 06 - 308 329 26 info@rrbewind.nl

Schuldvangnet B.V.

M. van den Bergh 010 - 720 18 80 info@schuldvangnet.nl
Sen Bewind (www.senbewind.nl) A. Babulall 070 - 221 00 31 info@senbewind.nl
SIBB (www.sibb.nl) M. Nout 088 - 120 21 00 / 06 - 346 803 30 m.nout@sibb.nl
Solari Budget & Bewind M. Stijlaart 06 - 833 216 82 info@solaribudgetenbewind.nl
Stedam Bewind BV D. Schipper 06 - 187 063 25 / 06 - 451 940 26 info@stedambewind.nl
Stichting 3D S. Daniels 070 - 368 83 89 info@stichting-3d.nl
Stichting Budgethulp M. Feuerberg 085 - 040 43 01 postkamer@stichtingbudgethulp.nl
Stichting CAV X. van Twist 088 - 822 82 19 info@stichting-cav.nl / xander.van.twist@stichting-cav.nl
Stichting Cliëntengelden Albrandswaard E. van Opstal 010 - 833 10 23 info@scga.nl / vanopstal@scga.nl
Stichting de Doorbraak L.M.J. Dullens 010 - 229 03 23 dedoorbraak@live.nl / info@stichtingdedoorbraak.nl
Stichting Veritas Vertegenwoordiging Y. Nakano 010 - 211 02 33 info@stichtingveritas.nl
Traject Bewindvoering D.T.G. Kusters 06 - 438 130 84 dkusters@trajectbewindvoering.nl / info@trajectbewindvoering.nl
Van den Bosse Bewindvoering C.P. van den Bosse 085 - 019 01 41 info@vandenbossebewindvoeringen.nl
Van Rijn Bewind B.V. S. van Rijn 078 - 673 67 59 / 06 -284 807 90 info@vanrijn-bewind.nl
V      
Verkerk & Vos Bewindvoeringen BV Visser 0184 - 208 110 info@verkerkenvos.nl
VH Budgetadvies A. van Hoogstraten / C. Cnossen 06 - 307 380 76 / 06 - 212 202 70 anouk.van.hoogstraten@vhbudgetadvies.nl / cees.cnossen@vhbudgetadvies.nl
Zeker Financiële Zorgverlening J. Bonk-Paul / R. Verduyn / L. Meijer-Harinck          085 - 773 22 74 / 085 - 773 22 55 / 085 - 773 22 26 jose@zekerfz.nl / rob@zekerfz.nl / laurance@zekerfz.nl
Zekere Zaak B. de Frel 06 - 196 060 79 info@zekerezaak.nl
Zizow Bewind M.M.F. Karamat Ali 010 - 261 34 71 / 06 - 126 980 59 info@zizow.nl / bewind@zizow.nl
Zon Bewindvoering Nataline Kilerciyan 06 - 186 866 11 info@zonbewindvoering.nl
Zorg en Wonen B.V. H.J. van Dam 070 - 380 03 05 / 06 - 408 496 72 (tussen 9.00 en 12.00 uur) zorgenwonen@outlook.com
ZSBB E. Koopmans 0118 - 656 961 info@zsbb.nl
Zwanenburg & de Heer Bewindvoering S. Bik 010 - 760 47 61 info@kzhr.nl

Kwaliteit

U kunt het beste een beschermingsbewindvoerder zoeken die is aangesloten bij een branchevereniging. Deze verenigingen controleren de aangesloten bewindvoerders op kwaliteit. Er zijn zes brancheverenigingen:

Kosten

Beschermingsbewind kost geld. Het is daarom belangrijk dat u zeker weet dat een bewindvoerder de juiste oplossing is voor uw situatie. Kunt u de kosten niet zelf betalen (bijvoorbeeld wanneer u een laag inkomen hebt)? Dan kan de gemeente u ondersteunen met bijzondere bijstand. Neem voor meer informatie contact op met VraagWijzer.

Niet tevreden over uw bewindvoerder?

Wanneer u een klacht heeft over de bewindvoerder, bespreekt u dit eerst met de bewindvoerder zelf. Alle bewindvoerderskantoren hebben een klachtenprocedure waarvan u gebruik kunt maken. Komt u er samen niet uit, dan kunt u de kantonrechter een brief schrijven waarin u uitlegt wat uw klachten zijn. Deze brief stuurt u naar de rechtbank (sector kanton) die uw bewind onder toezicht heeft. De rechter beoordeelt of de klachten gegrond zijn en nodigt u mogelijk allebei uit voor een zitting.

Meer informatie

Bent u bewindvoerder en bent u op zoek naar meer informatie? Kijk dan op de pagina bewindvoerders.