Kunst in onze tunnel
Langs de roltrappen van de Maastunnel ziet u 40 fotolijsten aan de wanden. Ga met uw fiets of te voet door de tunnel en laat u verrassen door de beelden.
De 40 lijsten vormen een permanente tentoonstelling. Drie keer per jaar wisselt de tentoonstelling. Eén ervan bestaat uit de historische beelden van de Maastunnel én foto’s van de renovatie en restauratie. Hier brengen we het hele verhaal van onze tunnel in beeld, van vroeger tot nu.
Deze tentoonstelling vormt de basiscollectie. De andere twee verschillen ieder jaar. De gemeente zorgt samen met Museum Rotterdam voor de samenstelling van de wisselende exposities.
Een ode aan de Maastunnel
De basiscollectie met de historische foto’s is weer te zien langs de roltrappen van de Maastunnel. Naast de historische foto’s van de bouw, is ook bijzonder beeldmateriaal uitgekozen door curator Joop de Jong uit de velen jaren van fotografie van de Maastunnel.
De historische foto’s van het bouwproces van het Maastunnelcomplex zijn te zien langs de neergaande roltrappen.
De Maastunnel is de oudste, in negen caissons afgezonken, tunnel van Nederland met vier buizen. Twee voor de auto’s en één voor fietsers en voetgangers.
Langs de opgaande roltrappen zijn foto’s te zien van de fotografen die na 1945 naar de Maastunnel keken als een levend, eigentijds monument met een sterke stedelijke uitstraling.
De deelnemende fotografen kregen een opdracht van een bouwbedrijf, een architect of de stad Rotterdam voor een boek of krant of website van een culturele instelling.
In 40 foto’s, naar beneden en naar boven, ziet u foto's van een bonte groep van fotografen die u meenemen in zowel de geschiedenis van de Maastunnel als de Rotterdamse fotografie.
De fotografen: Freek van Arkel, Roel Dijkstra, Eric Fecken, Fotodienst Gemeentewerken, Jan van der Hoeven, Chistian van der Kooy, Aart Klein, Carel Kramer, Jannes Linders, Kees Molkenboer, Daan Roosegaarde, Frits Rotgans, Otto Snoek, Cock Tholens, Cornelis Vermeulen, Levien Willemse, Hans Wilschut, Stefanie Zoche.
Idee voor een nieuwe expositie
Heeft u een idee of voorstel voor een nieuwe expositie? Stuur uw idee dan digitaal naar Kirsten van Wijk via e-mail k.vanwijk@museumrotterdam.nl. Link opent een externe pagina in een nieuw browsertabblad..
Uw idee of voorstel moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen:
- over Rotterdam of haar inwoners gaan
- herkenbare beelden van Rotterdam of Rotterdammers laten zien
- het idee sluit aan bij de geschiedenis, cultuur of het dagelijks leven in de stad
- het voorstel is geschikt voor een breed publiek
- het materiaal is rechtenvrij beschikbaar om in de tentoonstelling te presenteren
- het voorstel is duidelijk beschreven, zodat de expositiecommissie het goed kan beoordelen
- de kosten van de expositie zijn voor de initiatiefnemers zelf (ongeveer € 6.000)
- specificaties afbeeldingen:
- 200 grams satijnpapier
- eiglans laminaat
- formaat: 960 x 660 mm
- gemonteerd op 3 mm dibond.
De expositiecommissie beoordeelt alle inzendingen en laat u weten of het voorstel wel of niet wordt meegenomen in de programmering van de exposities.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie over de Maastunnel op de pagina Oeververbindingen of Museumrotterdam.nl. Link opent een externe pagina in een nieuw browsertabblad..