Ga naar de hoofdinhoud

Leestijd: 2 min

Subsidie onderwijshuisvesting aanvragen

De gemeente betaalt voor schoolgebouwen van het primair, voortgezet en (voortgezet) speciaal onderwijs. Als schoolbestuur kunt u subsidie aanvragen voor uw schoolgebouw, bijvoorbeeld voor nieuwbouw of uitbreiding. U vraagt de subsidie voor volgend jaar aan vóór 16 oktober dit jaar. Spoedaanvragen kan u het hele jaar door doen.

U vraagt de subsidie aan via het Onderwijsloket. Dit is een besloten omgeving voor scholen en schoolbesturen. U hebt hiervoor een account nodig van de gemeente Rotterdam.

Subsidie aanvragen. Link opent een externe pagina in een nieuw browsertabblad.

Voor wie is het

De subsidie is voor schoolbesturen van erkende scholen in Rotterdam voor:

  • primair onderwijs
  • voortgezet onderwijs
  • (voortgezet) speciaal onderwijs

Waarvoor kunt u subsidie aanvragen

U kunt onder andere subsidie aanvragen voor:

  • nieuwbouw van een schoolgebouw ter vervanging van een bestaand gebouw
  • uitbreiding van een schoolgebouw
  • een bestaand gebouw geschikt maken voor een school
  • verplaatsing van noodlokalen
  • aankoop van het terrein bij een van de bovenstaande voorzieningen

Kijk voor een compleet overzicht in de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Rotterdam 2025. Link opent een externe pagina in een nieuw browsertabblad. (artikel 2).

Voorwaarden

Hoogte subsidie

De gemeente stelt het beschikbare budget elk jaar opnieuw vast via de gemeentebegroting.

Wat hebt u nodig

Welke gegevens u nodig hebt voor uw aanvraag is afhankelijk van waar u de subsidie voor aanvraagt. Meer informatie vindt u in de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Rotterdam 2025. Link opent een externe pagina in een nieuw browsertabblad. (artikel 7).

In het Onderwijsloket doorloopt u een stappenplan om uw aanvraag te doen.

Kosten

Het aanvragen van de subsidie is gratis.

Accountantsverklaring meesturen

Als u meer dan € 50.000 subsidie krijgt, moet u bij de verantwoording ook een accountantsverklaring meesturen. Een accountantsverklaring krijgt u van uw accountant na een controle.

De kosten voor deze controle betaalt u zelf. Behalve als in de subsidieregeling of in uw subsidiebesluit staat dat u dit met het subsidiegeld mag betalen. De controle regelt u pas nadat u de brief hebt ontvangen waarin staat dat u subsidie krijgt.

Hoelang duurt het

  • Uw aanvraag moet voor 16 oktober binnen zijn.
  • De gemeente stelt het programma uiterlijk 31 mei vast, in het jaar waarvoor u subsidie aanvraagt. 
    Daarna ontvangt u het besluit van de gemeente. Hierin staat of u subsidie krijgt en hoe hoog dat bedrag is.

Contact