Ga naar de hoofdinhoud

Leestijd: 4 min

Registratie niet-ingezetenen

Komt u naar Nederland om korter dan 4 maanden te werken of studeren? Dan schrijft u zich in als niet-ingezetene in de Basisregistratie personen (ook wel bekend als RNI).

Maak online een afspraak via de knop 'Afspraak maken'. Of bel 14 010. Het RNI-loket bevindt zich in Burgerzaken Centrum. U moet persoonlijk langskomen. Ook kinderen moeten aanwezig zijn voor hun inschrijving.

Meer informatie

Vrije keus loket inschrijving

Er zijn 19 gemeenten in Nederland met een loket voor niet-ingezetenen. U kiest zelf in welke RNI-gemeente. Link opent een externe pagina u zich laat inschrijven.

Nederland inreizen in coronatijd

Verblijf langer dan 4 maanden

Blijft u langer dan 4 maanden in Nederland? Dan schrijft u zich in bij uw woongemeente voor eerste vestiging vanuit het buitenland in plaats van registratie niet-ingezetenen.

Groepen inschrijven

Bent u werkgever en wilt u groepen niet-ingezetenen (meer dan 3 personen) tegelijk laten inschrijven? Dan is er een accountmanager die met deze werkgevers afspraken kan maken. Stuur hiervoor een e-mail. Link opent een externe pagina naar de accountmanager.

Inschrijven vanuit het buitenland

Neem contact op met de Belastingdienst via telefoonnummer +31 55 538 53 85.

Het adres is:
Belastingdienst, Kantoor Buitenland
Postbus 2865, 6401 DJ Heerlen

Weet wat je huurt

Gaat u een woning huren? Als huurder heeft u recht op een goed onderhouden woning voor een eerlijke prijs.
Controleer of u een redelijke huurprijs betaalt op Weet Wat je Huurt. Link opent een externe pagina.

Burgerservicenummer voor toeslagpartner in het buitenland

Heeft u een burgerservicenummer (BSN) nodig voor uw toeslagpartner? Dan kan uw partner zelf een BSN aanvragen aan de balie bij één van de 19 RNI-loketten in Nederland.
Rotterdam heeft ook een RNI-loket. Maak een afspraak via de knop ‘Afspraak maken’ op deze pagina. Uw partner neemt een geldig identiteitsbewijs mee naar de afspraak.

Kan uw partner niet zelf langskomen? Een burgerservicenummer kunt u ook aanvragen met het formulier 'Verzoek burgerservicenummer toeslagpartner buitenland'.
Het formulier en meer informatie vindt u op de pagina 'Burgerservicenummer als u in het buitenland woont. Link opent een externe pagina' van de Belastingdienst.

Kosten

De registratie is gratis. U krijgt hiervan ook gratis een bewijs mee.

Voor wie is het

Personen uit andere landen die in Nederland korter dan 4 maanden komen werken of studeren.

Meenemen

In geval van inschrijving van minderjarigen onder 16 jaar:

  • Het kind moet in persoon aanwezig zijn.
  • een geldig identiteitsbewijs van het kind
  • een geboorteakte van het kind, die voldoet aan de legalisatie-eisen
  • een geldig identiteitsbewijs van de ouder die bij de inschrijving aanwezig is of degene die het gezag heeft

Voorwaarden

U krijgt direct een burgerservicenummer (BSN). Iedereen die in Nederland wil werken, studeren of op een andere manier met de Nederlandse overheid te maken heeft, moet dit nummer hebben.

Uw geregistreerde gegevens blijven bewaard in de RNI. Bij elke gemeente met een inschrijfvoorziening  kunt u navragen of u in de RNI staat ingeschreven. U mag uw gegevens altijd gratis inzien.
U kunt ook een uittreksel uit de RNI aanvragen. Hier betaalt u wel voor.

Meer leest u in de informatiefolder RNI. Deze folder is er in 6 talen. 

Hoe lang duurt het

U wordt aan de balie meteen ingeschreven.

Contactinformatie

Heeft u nog vragen, bel dan naar 14 010.

Veelgestelde vragen