Wethouder Moti
Gepubliceerd op: 05-07-2018
Geprint op: 16-07-2019
https://www.rotterdam.nl/bestuur-organisatie/wethouder-moti/
Spring naar het artikel
Foto: Casper Rila-500WATT

Richard Moti is sinds 5 juli 2018 wethouder in Rotterdam namens de PvdA. Hij is verantwoordelijk voor de portefeuilles Werk, inkomen en Nationaal Programma Rotterdam Zuid (NPRZ).

Moti is geboren en getogen in Rotterdam Crooswijk. Hij studeerde Werktuigbouwkunde aan de TU in Delft. Al snel ontdekte hij dat hij een carrière ambieerde in het maatschappelijke veld en een bijdrage wilde leveren aan het oplossen van sociale vraagstukken. Op jonge leeftijd werd hij politiek actief en bekleedde hij verschillende politieke functies. Zoals fractie-assistent en gemeenteraadslid voor de PvdA. Van 2007 tot en met juni 2018 werkte hij als vakbondsbestuurder bij de FNV. In 2013 onderbrak hij deze functie met een jaar om de tijdelijke functie te vervullen van wethouder Financiën, Dienstverlening en Organisatie bij de gemeente Rotterdam. Sinds juli 2018 is hij wethouder Werk en Inkomen en NPRZ. Hij ziet een grote uitdaging voor de stad om meer mensen aan het werk te krijgen en meer mensen uit de bijstand te krijgen. Daarbij wordt hij gedreven door een groot sociaal hart voor Rotterdam.

Hij is gehuwd en in zijn vrije tijd maakt hij graag een mooie reis of leest hij een goed boek.

Curriculum Vitae

Naam: Richard Moti
Geboortedatum: 01-12-1979
Geboorteplaats: Rotterdam
Beroep voor wethouderschap: Vakbondsbestuurder FNV

Opleidingen

  • 2016: Deelname Topbestuurder-tour FNV, Meeloop-programma ter voorbereiding voor een functie in het FNV-Hoofdbestuur
  • 2007: Bestuurdersklas bij FNV-Bondgenoten, Opleiding tot vakbondsbestuurder (leerstof onder andere: arbeidsrecht, bedrijfseconomie, onderhandelen)
  • 1999 – 2005: Werktuigbouwkunde, TU Delft, Afstudeerrichting: Management & Productie (niet afgerond)
  • 1992 – 1999: VWO, Caland Lyceum in Rotterdam

Loopbaan

  • mei 2014 – juli 2018: Vakbondsbestuurder bij FNV,  werkzaam in de sector Metaal
  • april 2013 – mei 2014: Wethouder Financiën, Dienstverlening en Organisatie bij Gemeente Rotterdam
  • juni 2007 – april 2013: Vakbondsbestuurder bij FNV-Bondgenoten, werkzaam in de sector Metaal
  • juni 2004 – dec. 2004: Medewerker ‘Nationaal Jeugddebat 2004’ bij Nationale Jeugdraad
  • april 2002 – april 2013: Gemeenteraadslid in Rotterdam
    • van 2002 - 2006 woordvoerder Verkeer & Vervoer en Sport
    • van 2006 - 2010 vicefractievoorzitter en woordvoerder Financiën
    • van 2010 - 2013 fractievoorzitter en woordvoerder Werk & Inkomen en Cultuur
  • april 2001 – maart 2002: Bestuursassistent wethouder Haven & Economie van Rotterdam
  • jan 2001 – maart 2001: Fractiemedewerker gemeenteraadsfractie PvdA Rotterdam

Nevenfuncties

  • Bestuurslid Stichting Opleiding- en Arbeidsmarktfonds SZS (O&O-fonds voor Zeilmakerijen, scheepstuigerijen en scheepsbenodigdhedenhandel) (van 2008 tot 2017)
  • Trainer bij Foundation Max van der Stoel (van 2009 tot 2018)
  • Bestuurslid/penningmeester Stichting Jong Rotterdam (van 2015 tot 2018)
  • Kandidaat bij Tweede Kamerverkiezingen 2017 namens PvdA – plek 15
  • Campagnecoördinator bij o.a. Gemeenteraadsverkiezingen PvdA Rotterdam 2010/2014

Meer informatie

Secretariaat: telefoon (010) 489 61 72 of mail secretariaatmoti@rotterdam.nl
Politiek assistent: Mike Deckert, telefoon 06 - 182 935 76 
Woordvoerder: Monique de Jongh, telefoon 06 - 825 177 42