Wethouder Grauss
Gepubliceerd op: 05-07-2018
Geprint op: 17-07-2019
https://www.rotterdam.nl/bestuur-organisatie/wethouder-grauss/
Spring naar het artikel
Foto: Casper Rila-500WATT

Michiel Grauss (1970) is namens ChristenUnie-SGP wethouder in Rotterdam. Sinds 5 juli 2018 is hij verantwoordelijk voor de portefeuille armoedebestrijding, schuldenaanpak en informele zorg.

Grauss studeerde Bedrijfskunde en Filosofie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Na zijn studies werkte Grauss bij VB Advies Deloite & Touche. Daar deed hij ervaring op in het adviseren van bijvoorbeeld woningcorporaties, gemeenten en provincies. Na een korte periode als intern organisatieadviseur bij de provincie Noord-Brabant zette Grauss zijn carrière voort bij gemeente Rotterdam. De eerste tien jaar als coördinator van het bureau integer handelen. Daarna vijf jaar als leidinggevende bij directie Veiligheid. Voor zijn wethouderschap was Grauss afdelingshoofd Directiestaf Publieke Gezondheid Welzijn & Zorg bij gemeente Rotterdam/GGD Rotterdam Rijnmond.

Michiel Grauss zette zich daarnaast politiek in voor de ChristenUnie, op onderwerpen veiligheid, fietsen en kwetsbare personen. Hij was raadslid in Capelle aan den IJssel van 2001 tot 2018 en kreeg daarvoor een koninklijke onderscheiding.

Michiel Grauss is getrouwd en heeft drie kinderen.

Curriculum Vitae

Naam: Michiel (Koert Arthur) Grauss
Geboortedatum: 27 oktober 1970
Geboorteplaats: Barendrecht
Beroep voor wethouderschap: Afdelingshoofd Directiestaf directie Publieke Gezondheid, Welzijn & Zorg, gemeente Rotterdam / GGD Rotterdam-Rijnmond

Opleidingen

  • 1992-1996 Filosofie Erasmus Universiteit
  • 1989-1995 Bedrijfskunde Erasmus Universiteit
  • 1983-1989 VWO, Develstein College Zwijndrecht

Loopbaan

  • Juni 2016 - juni 2018: Afdelingshoofd Directiestaf directie Publieke Gezondheid Welzijn & Zorg gemeente Rotterdam / GGD Rotterdam-Rijnmond.
  • Februari 2011 - mei 2016: Teamleider Staf directie Veiligheid, Gemeente Rotterdam
  • September 2000 - juni 2018: Dagvoorzitter / moderator / sessies begeleiden
  • September 2000 – januari 2011: Coördinator bureau Integriteit, Gemeente Rotterdam
  • Februari 1999 – augustus 2000: Organisatieadviseur, Provincie Noord-Brabant
  • September 1996 – januari 1999: Management consultant VB, Deloitte & Touche

Bestuurlijk / politiek

  • November 2001 – maart 2018: Lid gemeenteraad / fractievoorzitter (ChristenUnie) Capelle aan den IJssel.
  • 2000 - oktober 2001: Landelijk bestuur RPF met onder andere de zorg voor drie provincies en opleiding / coaching vervolgens lid in het eerste landelijk bestuur van de ChristenUnie

Meer informatie

Secretariaat: (010) 267 19 45 of mail secretariaatgrauss@rotterdam.nl
Politiek assistent: Joost Schroevers, telefoon: 06 - 283 627 61
Woordvoerder Miriam Fianen, telefoon 06 - 531 487 55