werken aan op zuid

Ingediend door Stichting Stedelinks010

 

24 januari 2012

Leverende organisatie  | Aangeleverd op 28-03-2012

De investeringscampagne wil proberen 10 publieke projecten gerealiseerd te krijgen die duurzaam investeren in de infrastructuur Op Zuid.

project 06: Panorama Zuid

project 06: Panorama Zuid - zelfstandige veerpont tussen Charlois en Katendrecht

Werken Aan Op-Zuid
Investeringscampagne voor het mede-eigenaarschap van de stad

De investeringscampagne wil middels betrokkenheid van bewoners, betrokkenen, publieke organisaties en co-financiering proberen 10 bijzondere, publieke projecten gerealiseerd te krijgen die duurzaam investeren in de sociaal culturele infrastructuur Op Zuid.

De Investeringscampagne vertaalt zich in 10 concrete projecten waarmee wordt ingezet op de infrastructuur, de stedelijke beleving, programmering, culturele initiatieven, informatie, communicatie en discour. De 10 projecten zijn alle verschillend maar houden wel onderling verband en kunnen elkaar ondersteunen.

Belangrijk is dat de projecten Rotterdam Zuid beleefbaar willen maken als een publiek gericht, stedelijk gebied dat meer te bieden heeft dan louter een werkstad met verkeersaders. Zo bestaat één van de projecten genaamd Panorama Zuid uit het opzetten van een eigen veerdienst tussen het Charloisse Hoofd en Katendrecht waarmee het beste rondje Rotterdam mogelijk wordt. De projecten 10xUit Op Zuid! en De Container willen ruimte bieden aan actieve bewoners en hen ondersteunen. Deze projecten leveren ook werk op voor jonge mensen en kunnen betrokkenheid creëren bij bewoners en participanten. Het project Grand Prix du SUD is het voorstel voor een jaarlijkse prijs voor het beste stedelijke idee voor Rotterdam Zuid, opgenomen in een rondreizende tentoonstelling van de 100 beste ideeën die jaarlijks kan worden vernieuwd.

De betrokken teams willen anders dan een imago, informatie of beeld georiënteerde promotiecampagne, vooral duurzaam investeren in Zuid. Investeren in initiatieven en culturele activiteit, in mensen, actieve burgers en samenwerkingsverbanden. De campagne zet daarom in op de participatie en betrokkenheid van organisaties en instellingen, van bewoners en kunstenaars, maar niet op een vrijblijvende manier. Zij worden uitgedaagd om eigenhandig ‘mede-eigenaar’ te worden van activiteiten die het leven in de stad verrijken, intensiveren of activeren. Activiteiten waarin ze zowel inspraak hebben op de uitkomsten als dat ze zich er financieel aan kunnen verbinden.

Meer informatie

Bijlagen

Deze pagina is succesvol verzonden

Afbeelding voor het bijhouden van paginastatistieken