voor oudere surinamers: wooncentrum waterkant
Leverende organisatie | Aangeleverd op 23-09-2011
Waterkant
‘Geweldig dat het er nu komt, want er is zoveel behoefte aan. Als je ouder wordt, is het fijn om mensen om je heen te hebben met een gemeenschappelijk verleden en met dezelfde culturele achtergrond. Daar praat je makkelijker mee; je begrijpt elkaar beter’, zegt Rabin Ramadhin. Hij is adviseur van de stichting Belangenbehartiging Hindoestaanse Ouderen Rotterdam (BHOR) en al sinds 2000 bezig om ouderenhuisvesting voor deze doelgroep in Delfshaven te realiseren.
Eind januari worden de eerste woningen opgeleverd. Eind maart, begin april is waarschijnlijk alles afgerond en zijn de laatste puntjes op de i gezet. In totaal gaat het om vijftig woningen. Ook zijn er twee ontmoetingsruimtes waar ook bewoners uit de buurt gebruik van kunnen maken.
‘De opzet past helemaal binnen de gedachte van de Woonservicegebieden’, legt Rabin uit. ‘De woningen zijn levensloopbestendig en alle voorzieningen als openbaar vervoer en winkels zijn makkelijk aan te lopen.’ Verder heeft zorgverlener Laurens een plek binnen het centrum, waar ook bewoners van buiten het wooncentrum terecht kunnen.
De seniorenwoningen zijn tot stand gekomen door een nauwe samenwerking tussen WoonCompas, stichting BHOR en woonvereniging Rukun Sido Kumpul.
Kijk voor meer informatie op www.wooncompas.nl.