pendrecht

 

27 april 2011

Leverende organisatie  | Aangeleverd op 21-02-2012

Door de ruime opzet en het groene karakter wordt Pendrecht -evenals Zuidwijk- ook wel één van de Zuidelijke Tuinsteden genoemd.

Plein 19953

Plein 1953, het middelpunt van Pendrecht, is vaak het toneel van wijkfeesten.

Pendrecht is gebouwd in de jaren ’50. De wijk valt op door zijn oorspronkelijke architectuur, het geesteskind van architecte Lotte Stam-Beese. De herstructurering van de laatste jaren bouwt hier op voort.
De Zierikzeebuurt en Herkingenbuurt bestaan voor het grootste gedeelte uit ruim opgezette mooie nieuwbouw. In december 2008 is onder de noemer ”De Tuin op het Zuiden” een start gemaakt met de herstructurering van Pendrecht-Zuid. Naar verwachting is de Tuin op het Zuiden in 2015 klaar.

De wijk kenmerkt zich door de vele actieve bewoners en de kindvriendelijkheid. Alle scholen werken met partners samen binnen de Kindercampus. Hierin bieden zij bijvoorbeeld wijkarrangementen aan, waarbij schooldagen worden gekoppeld aan kinderactiviteiten in de wijk. Doel is het ontwikkelen van vaardigheden en talenten van kinderen. Verder zijn er veel openbare speeltuinen en activiteiten voor kinderen en zijn in 2009 de kindvriendelijke routes geopend, veilige wandelroutes tussen school en huis. In Pendrecht is, ook in 2009, de imagocampagne ’Pendrecht is goed bezig!’ van start gegaan. Dit charmeoffensief zette 25 maanden lang grote groepen bewoners die zich inzetten voor de wijk in het zonnetje. In juni 2011 loopt de campagne ten einde. De netwerken die daar echter uit zijn ontstaan, blijven verbonden.

• Aantal inwoners 2010     11.619
• Aantal woningen 2010       5.800*

Links over Pendrecht:

Deze pagina is succesvol verzonden

logo deelgemeente Charlois

plattegrond

Afbeelding voor het bijhouden van paginastatistieken