afrikaanderpark en afrikaanderplein
Leverende organisatie | Aangeleverd op 16-06-2010
Het park heeft een grote diversiteit aan culturen. In de ‘kern’ van het park is volop mogelijkheid om vrij te wandelen, zitten, voetballen, picknicken etc. Er is een open, groene middenruimte met daaromheen een omloop met specifieke functies zoals markt, speeltuin en botanische tuin. De omloop is verhard met stroken ruwe natuursteen. Eén zijde van de omloop is rustig gehouden. Dit is de groene oase, waar de botanische tuin en de moskee zijn gelegen. Er is een waterpartij met een brug.
Er zijn grotere planten in de plantsoenen geplaatst zodat het moeilijker is om de planten uit te grond te trekken (vandalisme).
Flora:
Verschillende bomen die hier voorkomen zijn o.a. gleditsia’s, eiken, de Japanse notenboom, honingboom, Kaukasische vleugelnoot en de Hemelboom.
Bereikbaarheid met het ov:
De Erasmuslijn richting Slinge, halte metro Rijnhaven en dan nog 6 minuten lopen. Tram 20, 23 halte Vuurplaat en dan nog 5 minuten lopen.
De botanische tuin bestaat uit collecties gewone en bijzondere planten (meer dan 600), gerangschikt naar onderlinge verwantschap.
Zo kan de bezoeker kennismaken met de belangrijkste plantenfamilies en alledaagse plantensoorten vergelijken met zeldzame, uitheemse en gecultiveerde verwanten. Daarnaast is er in de tuin ook een plaats voor wie rust zoekt in het groen. In 2008 zijn naambordjes bij de planten geplaatst in het kader van het groenjaar. De tuin is een rijksmonument.
De tuin is van 1 maart t/m 1 november dagelijks geopend voor publiek van 9.00 tot 16.00 uur.
In de tuin bevindt zich ook Stichting Vogelklas Karel Schot. Deze stichting verzorgt zieke, gewonde en jonge vogels, die in de stad of in de omgeving van Rotterdam gevonden worden. Maar ook worden er egels en vleermuizen opgevangen. Jaarlijks worden er ongeveer 7000 dieren opgevangen. Een klein gedeelte hiervan - slechts ongeveer 30 procent - kan na een tijdje weer worden losgelaten in de natuur.
De opvang is alleen in het weekend geopend van 8.30 t/m 16.30 uur. Voor meer informatie over de stichting kijk op www.vogelklas.nl.