lokaal cultuur centrum 't klooster (feijenoord)

 

07 december 2009

Leverende organisatie  | Aangeleverd op 21-02-2011

Aan het Afrikaanderplein in Rotterdam-Zuid ligt Lokaal Cultuur Centrum 't Klooster.

LCC 't Klooster  

Kunst en cultuur, educatie en recreatie zijn de trefwoorden die de activiteiten in 't Klooster het best beschrijven. Muziekuitvoeringen, theater, cabaret, (multi)culturele muziek/ activiteiten, exposities en tentoonstellingen zijn allemaal te vinden in LCC ’t Klooster voor jong en oud. Wijkbewoners uit verschillende bevolkingsgroepen en culturen ontmoeten elkaar hier, praten bij, drinken koffie, bezoeken een voorstelling, lezen een krant of volgen een activiteit.

LCC 't Klooster heeft binnen de deelgemeente Feijenoord, de Afrikaanderwijk in het bijzonder de functie van Lokaal Cultuur Centrum (LCC) met een aanbod van theater, filmvoorstellingen, dans, muziek en workshops. Gericht op alle leeftijden, voor alle wijkbewoners en inwoners van de deelgemeente. De culturele activiteiten vinden vaak plaats door middel van samenwerkingsverbanden met andere culturele instellingen en zelfhulpgroepen.

LCC ’t Klooster wil het Centrum voor Lokale Cultuur worden binnen de deelgemeente Feijenoord. Het centrum voor cultuur ontwikkeling, studie (educatie) en beleving. Voor LCC ’t Klooster is gekozen voor een overkoepelend thema, namelijk “Wereldcultuur”.

Programmering
Naast een LCC is 't Klooster een wijkaccommodatie. Het bevrijdingsfeest, dinershows en de vrijmarkten zijn enkele voorbeelden van niet culturele activiteiten die geheel gericht zijn op de wijkbewoner.

Daarnaast is in 2007 een start gemaakt met het vormen van een Talent District. Het Talent District houdt in dat een samenwerking met diverse studierichtingen van het Albeda College en de Hogeschool Rotterdam is opgezet. Stagiaires ontwikkelen samen met de wijkbewoners activiteiten en voeren deze ook uit.
LCC ’t Klooster bevindt zich in een uitzonderlijke positie omdat het Talent District Zuid, een grote rol speelt in de programmering. Daarnaast zijn er in ’t Klooster veel samenwerkingsverbanden, bijvoorbeeld met de SKVR en het Rotterdams Wijktheater die hun activiteiten in ’t Klooster uitvoeren.

Verhuur
LCC ’t Klooster heeft diverse zalen van verschillende grootte, deze zijn allemaal te huur.
Zaal 1 is een theaterzaal voor maximaal 200 personen in theateropstelling. Deze zaal kan ook samen worden getrokken met de foyer.

Contactgegevens
Wilt u meer informatie over LCC ‘t Klooster en haar mogelijkheden? Neemt u dan contact op met:

Bedrijfsleider; Willem Rijnberk

Afrikaanderplein 7
3072 EA Rotterdam
Tel. (010) 423 16 16
E: kloosterap@senr.rotterdam.nl

Kijk ook op
www.afrikaanderplein.nl
www.rotterdam.nl/talentdistrict


Bereikbaarheid
Tram: lijnen 20, 23 en 25, halte Vuurplaat uitstappen.
Bus: lijn 77, halte Afrikaanderplein.
Metro: station Rijnhaven of Maashaven.
Al het openbaar vervoer is op +/- 5 minuten loopafstand.
 

Deze pagina is succesvol verzonden

Afbeelding voor het bijhouden van paginastatistieken