interview wethouder antoinette laan

Rotterdam, dé sportstad met meer dan een Olympische ambitie

 

30 mei 2011

Leverende organisatie  | Aangeleverd op 24-06-2011

Wethouder Antoinette Laan, Sport en Recreatie, Kunst en Cultuur heeft een droom.

Wethouder Antoinette Laan  

In juli 2028 is zij in de nieuwe Kuip getuige van de openingsceremonie van de 34ste Olympische zomerspelen. En op de sluitingsdag varen de  marathonlopers vanuit het drijvend Olympisch Dorp naar de Leuvehaven. Vandaar gaan ze joggend richting startstreep op de Coolsingel. De beelden van de lopers over de Erasmusbrug gaan de hele wereld over en  twee uur later finisht de winnaar op de boulevard in Scheveningen, eerder het kloppend hart van het beachvolleybal- en zeiltoernooi. Kort voor zij ontwaakt, droomt wethouder Laan nog even verder over Ahoy waar de turnfinales weer doen denken aan het succesvolle WK Turnen in 2010 dat toen ook al in Ahoy plaatsvond.

Een droom die werkelijkheid wordt?
Dit jaar wordt besloten welke stad naamgevend zal zijn bij een eventueel bid namens Nederland op de Olympische Spelen van 2028. Rotterdam heeft de nationale Olympische ambitie - een sportcultuur in heel Nederland -  omarmd, maar heeft net als Amsterdam ook de ambitie om naamgevende stad zijn voor de Olympische Spelen in 2028. Wethouder Antoinette Laan: 'We trekken samen met Den Haag  op in de zuidvleugel als metropoolregio. Als Rotterdam hebben we nadrukkelijk gezegd:  'Wij kunnen het ook, we kunnen het zelfs héél goed. En als de keuze op Rotterdam valt, zal heel Nederland hiervan profiteren'.  

 "Het is ook vanzelfsprekend dat we dit doen. Rotterdam heeft een sterk imago als internationale topsportstad. Het succesvol organiseren van grootschalige topsportwedstrijden zoals de finale van het EK Voetbal 2000, het WK Judo 2009, de Tour de France 2010 en in mei de WK Tafeltennis, smaakt naar meer. Daarnaast investeren we flink in breedtesport getuige de extra investering van zo'n 23 miljoen euro voor de komende vier jaar. Maar de naamgevende ambitie gaat verder dan (top)sport. De Spelen hebben effecten op leven, wonen en werken in Rotterdam. Ze zijn een katalysator voor de Rotterdamse agenda. Bepaalde gebiedsinvesteringen, waaronder Stadshavens, Stadionpark en de Zuidtangent krijgen een 'boost' als de spelen in Rotterdam plaatsvinden. We zien ook extra mogelijkheden in een nauwe bundeling van krachten met Den Haag dat natuurlijk erg dichtbij ligt en waarmee we op tal van andere terreinen al nauw samenwerken."

 De keuze voor de naamgevende stad wordt via een intensief en objectief traject bepaald en hangt nauw samen met drie uitgebreide onafhankelijke onderzoeken naar de ruimtelijke (Olympische Hoofdstructuur), financiële (Maatschappelijke Kosten en Baten)  en specifieke stadsaspecten van de mogelijke locaties. Hier worden het draagvlak onder de bewoners en bedrijfsleven van de stad, het internationale imago en het organiserend vermogen van de stad meegewogen.

 "Zowel Rotterdam als Amsterdam zijn prachtige naamgevende steden. Maar uiteindelijk gaat het om de Olympische spelen in Nederland. Het nastreven van het doel om de Olympische Spelen te organiseren en ons land hier klaar voor stomen is een heel waardevol traject. Dit levert ons land als geheel op maatschappelijk, economisch, welzijnsgebied en natuurlijk sportgebied veel op. Dit traject is minstens zo belangrijk."

Lees meer over de Olympische ambities van Rotterdam

Deze pagina is succesvol verzonden

Afbeelding voor het bijhouden van paginastatistieken