herinrichting meent
Leverende organisatie | Aangeleverd op 18-05-2012
Mogelijk terras op de Meent
Update: Maandag 7 mei
Update werkzaamheden
De komende weken is de aannemer van Gemeentewerken flink aan het graven op de Meent. Er worden nieuwe rioolputten geplaatst en het oude riool wordt verwijderd en een nieuwe aangelegd. Hiervoor zal een diepe sleuf worden gegraven. De komende maanden is de aannemer vooral aan één kant van de straat bezig (zuidzijde Vlaams Broodhuys, café Pol etc.). Vanaf eind juni verschuift het werk naar de overzijde, want dan is de zuidzijde klaar.
Parkeren
Heeft u moeite met het vinden van een parkeerplek?
De St.Jacobs-Meent parkeergarage heeft 551 parkeerplaatsen en is eenvoudig bereikbaar vanaf het Hofplein en Pompenburg. Wanneer u op de navigatie 'Binnenrotte 15' invoert komt u bij deze parkeergarage terecht.
Daarnaast is de St.Jacobs-Meent parkeergarage ook één van de goedkopere parkeergarages in de stad.
- tarief: € 1.50 per 48 min
- daarna : € 1.00 per 31 min
- max. dagtarief: € 19.00
Je kunt op diverse manieren betalen zoals contant, Pin,Chip,Visa en Mastercard.
Parkeervergunning
Bewoners en ondernemers met een parkeervergunning kunnen tijdens evenementen elders parkeren.
Wat gebeurt er op de Meent?
De Meent krijgt een nieuwe uitstraling; de trottoirs worden verbreed, natuursteen wordt aangebracht en bomen worden geplant. Ook krijgt de Meent nieuwe hangverlichting en straatmeubilair als bankjes en prullenbakken. Maar voordat de herinrichting begint, moeten ondergronds eerst de kabels, leidingen en riolering worden vervangen. De werkzaamheden zijn eind januari begonnen en duren tot medio november 2012.
Bent u benieuwd naar de nieuwe inrichting van de Meent? In het Inrichtingsplan Meent kunt u via een gedetailleerde plattegrond zien wat waar komt.
Check foto's en visualisaties van de Meent op (dubbel klikken op de tekeningen)
Nieuwsgierig hoe de Meent er vroeger uit zag? Via deze link kun je oude foto's bekijken.
Tweewekelijkse inloopspreekuur
Bent u bewoner of ondernemer en woont u in de buurt van de Meent? Op de maandagochtend in de oneven weken bent u van harte welkom tussen 11.00 uur en 12.00 uur om uw vragen of opmerkingen over de werkzaamheden te delen bij deelgemeente Rotterdam Centrum, Minervahuis 1 / Meent 106. In verband met Pasen zal de eerste op maandag 23 april zijn.
Communicatie
- Bewonersbrief over werkzaamheden aan Meentbrug
- Bewonersbrief werkzaamheden maart-april-mei 2012
- Faseringstekening februari 2012
- Bewonersbrief over voorbereidende werkzaamheden kabels&leidingen-februari 2012
- Bewonersbrief over extra tijdelijke parkeerplekken-december 2011
Omleiding voor verkeer
Verkeer kan niet ter hoogte van het Haagseveer de Meent oprijden, maar moet omrijden via het Haagseveer.
De omleidingskaart kunt u downloaden en doorsturen naar uw bezoekers/leveranciers.
Huisaansluiting vervangen
Terwijl Gemeentewerken aan het hoofdriool gaat werken, kunt u of uw pandeigenaar uw huisaansluiting tegelijkertijd laten vervangen. Dit scheelt in de kosten, omdat de straat dan maar één keer open hoeft. Voor meer informatie kunt u bellen met firma Gebr.Kloens (078) 6181900 of een e-mail sturen naar adriaan@kloens.nl. Zij kunnen u een offerte aanbieden voor het vervangen van de huisaansluiting.
extra informatie
| opdrachtgever | Gemeente Rotterdam |
|---|---|
| contactpersoon | Gemeentewerken, Afdeling Omgevingscommunicatie, |
| coordinator | Yvette Ignatius (010) 489 4248 |
| E-Mail Adres | iy.ignatius@rotterdam.nl |
| Voor informatie over schade kunt u ook contact opnemen met Yvette Ignatius of kijk op www.rotterdam.nl/schade. |